


| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.5 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 120 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Power Dissipation | 1.5 W |
| Power Dissipation | 1.5 W |
| Max Collector Current | 5 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 20 V |
| Transition Frequency | 120 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Max Frequency | 120 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 20 V |
| Max Breakdown Voltage | 20 V |
| Gain Bandwidth Product | 120 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 500 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Schedule B | 8541290080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 months ago) |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 1718
Distributors
pcbx
Unit Price$0.63863
Ext.Price$0.63863
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63863 | $0.63863 |
| 10 | $0.39669 | $3.96690 |
| 25 | $0.34416 | $8.60400 |
| 50 | $0.29858 | $14.92900 |
| 100 | $0.25904 | $25.90400 |
| 300 | $0.22765 | $68.29500 |
| 500 | $0.20006 | $100.03000 |
| 1000 | $0.18039 | $180.39000 |
